Kontakt společnosti
Fed Pro s.r.o.
  Zámecké nám. 2
  79001   Jeseník
  tel.: +420 584 409 502
 
  fb: @fedprosro

QR code
Prověřená společnost v roce 2015
 Události
5/5
 Sdílení
QR code
 Doporučte nás
  • Share the positive experience of our cooperation and recommend us to your friends and acquaintances:
 Kalkulačka měn

Zákon o pravidlech rozpočtové odpovědnosti

  • Added: 07.02.2017   |   Author: Fed Pro s.r.o.   |   68 readings / views
 
   Ve sbírce zákonů byl dne 6. února 2017 zvěřejněn zákon č. 23/2017 Sb., o pravidlech rozpočtové odpovědnosti (dále jen ZRO).

   V ustanovení § 3 ZRO se za veřejné instituce spadající pod tento zákon řadí, stát, organizační složky, státní příspěvkové organizace, státní fondy, veřejné výzkumné instituce, veřejné vysoké školy, právnické osoby založené výše uvedenými institucemi, zdravotní pojišťovny, územní samosprávný celek (kraj, obec), dobrobolný svazek obcí a dle ust. písmene k) příspěvkové organizace zřízené územním samosprávným celkem (obcí či krajem).

   Tento zákon pro výše uvedené veřejné instituce zavádí nové povinnosti, a to sestavování návrhu rozpočtu a střednědobého výhledu rozpočtu (nejméně na další 2 roky), a to dle ust. § 4, odst. 1 a 3 ZRO.

   Nově musí příspěvkové organizace zřízené obcí či krajem zveřejnit návrh rozpočtu a střednědobého výhledu rozpočtu na svých internetových stránkách (10 dnů, před schválením zřizovatelem a 30 dnů po schválení zřizovatelem) a dále na stránkách zřizovatele, se stejnými lhůtami, a to dle ustanovení § 5, odst. 1 a 2. ZRO.

   V souvislosti s vydaným zákonem ZRO byl rovněž zveřejněn zákon č. 24/2017 Sb., který mění zákony v souvislosti s vydaným ZRO. Příspěvkových organizací se týká zejména změna zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů (zde odkaz k článku).

 

 
    Currently, there is no comment available

    add comment